Rüyada Yırtık Çorap Görmek

Admin - 2023

Rüyada Yırtık Çorap Görmek güvenli yaşamaya, iyi bir geleceğe, yetenek sahibi bir kişiye, güler yüzlü insana, içten davranan tanıdığa, maddi zorluklardan kurtulmaya, karlı atılım yapacağına, sıcakkanlı yabancıya, işte mevkiye ulaşacağına, memuriyette mevkiye yükseleceğine işarettir. Olumsuz yorum olarak sağlığın yitirileceğine, sırların meydana çıkmasına, düşmanlık görmeye, muhtaç duruma düşmeye işarettir. Farklı bir çerçeveden bakan ulemalar dediler ki: Bu rüya uzun süren çabaların sonunda hasret duyduğu iyi bir geleceğe, cefa çekerek gözlediği galibiyete, zorlukla hasret duyduğu sevince, yardım alarak beklediği mala yorulur.

Düşler ile alakalı Kısa Bilgiler

  • Doğduktan sonra gözleri görmeyenler rüyalarında görsel imgeler görebilir. Doğuştan görme engelli kimseler görsel rüya göremez; lakin yakın seviyede ses ve maneviyatı tecrübe ederler.
  • Beynimiz hiç yoktan suratlar oluşturamaz. Rüyalarda gördüğümüz suratlar yaşamımızda yüz yüze geldiğimiz ama kime ait olduğunu bilmediğimiz suratlardır. Her birimiz hayatımız boyunca çok sayıda sima gördüğümüz için, uykumuzda da limitsiz surat yeteneğine sahibiz.
  • Görme engeli olmayan kimselerin 1/8’i rüyalarını siyah-beyaz görür, geri kalanlarsa renkli görürler. Eski bir araştırmaya dayanarak rüyaların büyük çoğunluğu renksiz görülüyordu. Ancak sonuçlar 1960`lı yıllardan itibaren değişmeye başladı. Bugün yirmi beş yaşına gelmemiş insanların sadece yüzde 4.4`ü rüyalarını renksiz. Güncel bahsi geçen değişimin nedenini renksiz sinemadan tam renkli elektronik cihazlara geçmemize ilişkilendiriyor.
  • Yaklaşık her gece bir iki saat civarı süreyle rüya görülür.
  • Erkekler, erkekler ile ilgili daha fazla rüya görür. Bir erkeğin rüyasında karşılaştığı insanların büyük çoğunluğu erkektir. Kadınlarda bu oran eşittir.
  • Bilimsel araştırmalar rüya görenlerin yaklaşık yüzde 25’inin rüyalarında gelecekle ilgili simgeler gördüğünü, yüzde 75`ininse geçmişle ilgili simgeler gördüğünü gösteriyor.
  • Bilimsel olarak gerçek kabul edilmese de, yapılan araştırmalarda horlayanların az ve genellikle hatırlanmayan rüyalar gördüğü sonucuna varılmıştır.


Rüyalarınızı Paylaşın

Rüyalarınızı yorumlamamız için bize gönderin.
Yorumlar