Rüyada Timsah Isırması Isırdığını Görmek

Admin - 2024

Rüyada Timsah Isırması Isırdığını Görmek arzuların yerine geleceğine, dünyalığa gelecek berekete, zenginliğe, şöhrete ermeye, sevince, görgülü insana, bol berekete, istenilen bir birlikteliğe, bol kazanca, imrenilen bir başarıya işarettir. Ayrıca sorumluluktan dolayı rahatsız olmaya, üzüntü duymaya, , sıkıntıdan sıyrılamamaya yorulur. Kimi yorumcular şöyle dediler: Bu rüya zorlukla birlikte kavuştuğu daha sağlıklı bir hayata, zorlukla birlikte umduğu ganimete, hatalarının ardından hasret duyduğu toplu mala, sıkıntıları aşarak gözlediği az olan kazancının artacağına yorulur.

Görülen Rüyalar ile ilintili Net Vurgular

  • Beynimiz kendiliğinden suratlar yaratamaz. Rüyalarda karşılaşılan simalar yaşamımızda yüz yüze geldiğimiz fakat hatırlamadığımız simalardır. Hepimiz ömrümüz sırasında çok sayıda surat gördüğümüz için, rüyalarımızda da limitsiz yüz yeteneğine sahibiz.
  • Görme engeli olmayan kimselerin 1/8’i rüyalarını renksiz görür, 7/8’i ise tüm renklerin seçilebilir olduğu şekilde görürler. Eski bir araştırmaya göre rüyaların önemli bir yüzdesi renksiz görülüyordu. Fakat sonuçlar 1960`lı yıllardan itibaren ciddi oranda değişime uğradı. Günümüzde yirmi beş yaşına gelmemiş kimselerin yalnız küçük bir yüzdesi rüyalarını renksiz. Son araştırmalar bu değişimin nedenini renksiz televizyondan tam renkli elektronik cihazlara geçmemize ilişkilendiriyor.
  • Belirgin bir olay barındıran rüya, ekseriyetle doğrudan o olayla alakalı değildir. Rüyalar simgesel mesajlar verir.
  • Rüyalarda sıklıkla yaşanılan duygulardan biri tasadır. Negatif hisler pozitif hislerden baskındır.
  • Yaklaşık gece boyunca birkaç saat süreyle rüya görürüz.
  • Bir çok hayvan ile sürdürülen bilimsel araştırmalar, hayvanların da rüya gördüklerini ortaya koymuştur.
  • REM, uykunun standart bir evresidir. REM uykusu ergen insanlarda uykuda geçen zamanın bir gecede 90-120 dakikasını kapsar. REM uykusu bir nevi felç durumudur. Vücut kımıldatılamaz.
  • Erkekler, erkekler hakkında daha sıklıkla rüya görür. Bir erkeğin rüyasında gördüğü insanların büyük çoğunluğu hemcinsleridir. Kadınlarda bu oran yüzde 50’dir.


Rüyalarınızı Paylaşın

Rüyalarınızı yorumlamamız için bize gönderin.
Yorumlar