Rüyada Tenekeci Görmek

Admin - 2023

Rüyada Tenekeci Görmek maddi külfeti olan insandan kurtulmaya, şöhrete ulaşmaya, temiz nimete, sözlerin tutulacağına, sorunlardan arınmış bir hayat süreceğine, yetenek sahibi bir kimseye, imrenilen bir birlikteliğe, sağlıklı hayata, sıkıntı çekmeden kazanılan rızka, kolay kazanılan ziynete yorulmaktadır. Bir diğer yoruma göre de kötü niyetli bir tanıdık eliyle zarar görmeye, sorumluluktan ötürü mağdur olmaya, cahil bir yabancıya, sıkıntılı hayata delalet eder. Geniş bir çerçeveden bakan rüya uzmanları şöyle yorumlarlar: Bu rüya zamanla umduğu daha çok kazanca, yenilgiden sonra düşlediği müjdeye, yenilgiden sonra elde ettiği iyi bir geleceğe, sıkıntıyla umduğu şerefe delalet eder.

Rüya Tabirleri ile İlgili Net Bilgiler

  • Uyandıktan beş dk. sonra gördüklerimizin yarısını hatırlamamaya başlarız.
  • Doğduktan sonra görme yeteneğini yitirenler görsel rüyalar görebilir. Doğuştan görme engelli kimseler görsel rüya göremez; lakin aynı seviyede ses ve maneviyatı tecrübe ederler.
  • Aşırı psikolojik problemleri bulunan kimseler dışında her birey rüya görür. Eğer rüya göremediğini söyleyenlerdenseniz, işin aslı rüyalarınızı hatırlamıyorsunuzdur.
  • Zihnimiz kendiliğinden simalar ortaya çıkaramaz. Rüyalarda görülen simalar yaşantımızda gördüğümüz fakat anımsamadığımız simalardır. Hepimiz yaşamımız sırasında binlerce yüz gördüğümüzden, rüyalarımızda da sınırsız surat yeteneğine sahibiz.
  • Görme engeli olmayan kimselerin 1/8’i rüyalarını renksiz görür, geri kalanlarsa tüm renklerin seçilebilir olduğu şekilde görürler. Eski bir bilimsel araştırmaya dayanarak rüyaların önemli bir yüzdesi renksiz görülüyordu. Ancak sonuçlar ilerleyen yıllarda ciddi oranda değişime uğradı. Bugün yirmi beş yaşına gelmemiş insanların yalnız küçük bir yüzdesi rüyalarını renksiz. Son araştırmalar bahsi geçen değişimin nedenini renksiz televizyondan tam renkli elektronik cihazlara geçmemize bağlıyor.
  • Belirgin herhangi bir olay içeren rüya, ekseriyetle direkt olarak o olayla ilgili değildir. Rüyalar sembolik bir dille konuşur.
  • Rüyalarda en çok yaşanılan duygulardan biri kaygıdır. Olumsuz hisler pozitif hislerden güçlüdür.
  • Denek hayvanları ile sürdürülen bilimsel araştırmalar, hayvanların da tıpkı insanlar gibi uykularında rüya görebildiklerini ortaya koymuştur.
  • Beynimiz duyularımızın o sırada duyduğu şeyleri rüyalarımızla karıştırabilir.
  • Erkekler, erkekler ile ilgili daha sıklıkla rüya görür. Bir erkeğin rüyasında karşılaştığı karakterlerin yüzde 70`i erkektir. Kadında bu oran yüzde 50’dir.


Rüyalarınızı Paylaşın

Rüyalarınızı yorumlamamız için bize gönderin.
Yorumlar