Rüyada Şımarıklık Görmek

Admin - 2023

Rüyada Şımarıklık Görmek getirili iş yapacağına, bir kaç gün içinde alınacak hayırlı değişimlere, refah dolu günlere, memuriyette mertebeye geleceğine, hayırlı işler yapacağına, duygusal hayatın yolunda olduğuna, huzurlu olmaya, mutluluğa, elinden her iş gelen bir kimseye, eşiyle birlikte yaşamaya delalettir. Aynı zamanda hilekar tanıdığa, sağlığın bozulacağına, sağlığın kötüleşeceğine, korkuya yorulur. Bu rüyaya daha olumlu yaklaşan çağdaş ulemalar : Bu rüya sıkıntı çekerek kazandığı mala, umudunu yitirdikten sonra ulaştığı sevince, umudunu kestikten sonra hak ettiği kazanca, zahmetle birlikte hak edilen nimete yorulmaktadır.

Rüya Yorumları ile İlgili Kısa Noktalar

  • Beynimiz kendiliğinden yüzler oluşturamaz. Rüyalarda karşılaşılan yüzler yaşantımızda karşılaştığımız fakat kime ait olduğunu bilmediğimiz simalardır. Her birimiz yaşamımız sırasında çok sayıda yüz gördüğümüz için, uykumuzda da limitsiz surat yetisine sahibiz.
  • Kör olmayan insanların yüzde 12`si rüyalarını siyah-beyaz görür, geri kalanlarsa renkli görürler. 1915 ile 1950 yılları arasında yapılan bilimsel araştırmaya göre rüyaların önemli bir yüzdesi renksiz görülüyordu. Ancak sonuçlar 1960`lı yıllardan itibaren değişmeye başladı. Bugün yirmi beş yaşına gelmemiş kimselerin yalnız küçük bir yüzdesi rüyalarını siyah beyaz görüyor. Güncel bu değişimin nedenini siyah-beyaz filmden tam renkli elektronik cihazlara olan ilgiye bağlıyor.
  • Belirgin herhangi bir nesne içeren rüya, ekseriyetle doğrudan o nesneyle alakalı değildir. Rüyalar simgesel mesajlar verir.
  • Yaklaşık olarak her gece bir iki saat civarı süreyle rüya görürüz.
  • Denek hayvanları üzerinde gerçekleştirilen bilimsel araştırmalar, hayvanların da tıpkı insanlar gibi uykularında rüya gördüklerini ortaya koymuştur.
  • REM, uykunun standart bir evresidir. REM uykusu yetişkinlerde tüm uykunun yüzde 20-25`ini kapsar. REM uykusu yarı felç halidir. Vücut kımıldatılamaz.
  • Beynimiz bedenimizin gerçekten duyduğu şeyleri rüyalarımızla karıştırabilir.
  • Erkekler, erkekler ile ilgili daha sık rüya görür. Bir erkeğin rüyasında karşılaştığı karakterlerin yüzde 70`i erkektir. Kadınlarda bu oran yüzde 50’dir.
  • Erkekler rüyalarındakadınlardan daha kavgacı duygular yaşarlar.


Rüyalarınızı Paylaşın

Rüyalarınızı yorumlamamız için bize gönderin.
Yorumlar