Rüyada Sıkılmak Görmek

Admin - 2023

Rüyada Sıkılmak Görmek arzuların hayata geçeceğine, yağmura, kısa sürede öğrenilecek hayırlı haber duymaya, bereketli günlere, maddi sıkıntılardan kurtulmaya, manevi külfeti olan insandan uzaklaşmaya, fakirlikten feraha çıkmaya, sözünü tutmaya, becerikli bir kimseye, planların gerçekleşeceğine delalet eder. Kimi zaman da kedere düşmeye, , sıkıntı verici bir durumla yüzleşileceğine, sağlığın bozulacağına işarettir. Farklı bir açıdan bakan rüya alimleri : Bu rüya çektiği zorlukların sonunda elde ettiği şerefe, zahmetlerinin meyvesini alarak kavuştuğu feraha, başarısızlıktan sonra beklediği hünere, uğraş vererek hak ettiği ganimete yorulur.

Rüyalar ile İlgili Kısa Bilgiler

  • Beynimiz kendiliğinden yüzler yaratamaz. Uykuda gördüğümüz suratlar hayatımızda karşılaştığımız ama hatırlamadığımız suratlardır. Hepimiz hayatımız sırasında çok sayıda sima gördüğümüz için, rüyalarımızda da sınırsız sima yetisine sahibiz.
  • Kör olmayan insanların 1/8’i rüyalarını renksiz görür, yüzde 88’i ise tüm renklerin seçilebilir olduğu şekilde görürler. 1915 ile 1950 yılları arasında yapılan bilimsel araştırmaya dayanarak rüyaların önemli bir yüzdesi renksiz görülüyordu. Fakat sonuçlar 1960`lı yıllardan itibaren değişmeye başladı. Bugün yirmi beş yaşına gelmemiş kimselerin yalnız yüzde 4.4`ü rüyalarını siyah beyaz görüyor. Son araştırmalar bu değişimin nedenini renksiz filmden renkli elektronik cihazlara geçmemize ilişkilendiriyor.
  • Belirgin herhangi bir nesne barındıran rüya, ekseriyetle doğrudan o nesneyle alakalı değildir. Rüyalar simgesel mesajlar verir.
  • Rüyalarda en çok yaşanılan olgulardan biri korkudur. Olumsuz hisler olumlu hislerden daha sık görülür.
  • Yaklaşık her gece bir iki saat civarı süreyle rüya görülür.
  • Bir çok hayvan ile yapılan bilimsel araştırmalar, hayvanların da rüya gördüklerini ortaya koymuştur.
  • Beynimiz vücudumuzun gerçekten hissettiği şeyleri rüyalarda karıştırabilir.
  • Erkekler rüyalarında daha agresif duygular yaşarlar.
  • Araştırmalar insanların ortalama yüzde 25’inin rüyalarında gelecekle ilgili simgeler gördüğünü, yüzde 75`ininse geçmişle ilgili simgeler gördüğünü gösteriyor.


Rüyalarınızı Paylaşın

Rüyalarınızı yorumlamamız için bize gönderin.
Yorumlar