Rüyada Sevdiği İle Evlenmek Evlendiğini Görmek

Admin - 2023

Rüyada Sevdiği İle Evlenmek Evlendiğini Görmek üne ermeye, refaha kavuşmaya, maddi sıkıntılardan kurtulmaya, rızkın kazançlı olmasına, faydalı işler gerçekleştireceğine, büyük kuvvete, güvenli hissetmeye, mülke gelecek fazlalığa, hoşsohbet kimseye, emniyetli hissetmeye yorulmaktadır. Başka görüşlere göre de karışık bir olayla yüzyüze gelineceğine, iş nedeniyle sıkıntıya, sırların meydana dökülmesine, korktuğundan emin olmaya işarettir. Farklı bir çerçeveden bakan rüya alimleri şöyle tabir ederler: Bu rüya sıkıntılara göğüs gererek hak ettiği şana, umudunu yitirdikten sonra kavuştuğu varlığa, cefa çektikten sonra düşlediği temiz rızka, uzun süren çabaların sonunda umduğu saygınlığa işarettir.

Rüya Tabirleri ile bağlantılı Yararlı Bilgiler

  • Gözümüzü açtıktan 10 dk. sonra yüzde 90`ını hatırlamayız.
  • Gözleri gören insanların 1/8’i rüyalarını siyah-beyaz görür, yüzde 88’i ise renkli görürler. 1915 ile 1950 yılları arasında yapılan bilimsel araştırmaya göre rüyaların önemli bir yüzdesi renksiz görülüyordu. Fakat sonuçlar ilerleyen yıllarda değişmeye başladı. Bugün yirmi beş yaşına gelmemiş kimselerin sadece yüzde 4.4`ü rüyalarını siyah beyaz görüyor. Son araştırmalar bu değişikliğin nedenini siyah-beyaz filmden renkli görüntüye olan ilgiye bağlıyor.
  • Ortalama gece boyunca bir iki saat civarı rüya görülür.
  • Bir çok hayvan ile gerçekleştirilen bilimsel araştırmalar, hayvanların da rüya gördüklerini ortaya koymuştur.
  • REM, uykunun 4 evresinden biridir. REM uykusu yetişkinlerde tüm uykunun yüzde 20-25`ini kapsar. REM uykusu bir nevi felç durumudur. Vücut kımıldatılamaz.
  • Erkekler, erkekler ile ilgili daha sıklıkla rüya görür. Bir erkeğin rüyalarında gördüğü insanların yüzde 70`i erkektir. Kadınlarda bu oran yüzde 50’dir.
  • Erkekler rüyalarındakadınlardan daha kavgacı hisler tecrübe ederler.
  • Yapılan araştırmalar insanların yaklaşık yüzde 25’inin rüyalarda geleceğe ilişkin veriler taşıyan imgeler gördüğünü, yüzde 75`ininse `déjà vu` yaşadığını gösteriyor.


Rüyalarınızı Paylaşın

Rüyalarınızı yorumlamamız için bize gönderin.
Yorumlar