Rüyada Kahverengi Mum Görmek

Admin - 2023

Rüyada Kahverengi Mum Görmek eli açık bir tanıdığa, hüner sahibi bir insana, düşkünlükten feraha çıkmaya, kazanılan ganimete, verilen sözün tutulacağına, sağlıklı hayata, yakında alınacak mutlu edici havadise, verimli işler gerçekleştireceğine, arzuların yerine geleceğine, paranın bereketli olmasına yorulur. Olumsuz anlamda iş nedeniyle sıkıntıya, sorumluluktan dolayı mağdur olmaya, ticari başarısızlığa, korkulanın başına gelmesine delalettir. Farklı bir açıdan bakan yorumcular : Bu rüya zahmetle birlikte özlediği onura, zahmet çekerek hak ettiği haysiyete, uğraş vererek hasret duyduğu şerefe, zahmet çekerek gözlediği nimete delalettir.

Görülen Rüyalar ile alakalı Kısa Bilgiler

  • Doğduktan sonra gözleri görmeyenler görsel rüyalar görebilir. Doğuştan görme engelli kimseler görsel rüya göremez; lakin aynı aşamada ses ve maneviyatı hisseder.
  • Zihnimiz sıfırdan yüzler oluşturamaz. Rüyalarda görülen simalar hayatımızda gördüğümüz ancak hatırlamadığımız simalardır. Her birimiz yaşamımız sırasında binlerce yüz gördüğümüzden, rüyalarımızda da sınırsız surat yetisine sahibiz.
  • Kör olmayan insanların 1/8’i rüyalarını renksiz görür, yüzde 88’i ise renkli görürler. 1915 ile 1950 yılları arasında yapılan bilimsel araştırmaya dayanarak rüyaların önemli bir yüzdesi siyah-beyaz görülüyordu. Ancak sonuçlar 1960`lı yıllardan itibaren ciddi oranda değişime uğradı. Bugün yirmi beş yaşına gelmemiş kimselerin sadece yüzde 4.4`ü rüyalarını siyah beyaz görüyor. Son araştırmalar bu değişimin nedenini siyah-beyaz filmden renkli görüntüye olan ilgiye ilişkilendiriyor.
  • Hayvanlar kullanılarak gerçekleştirilen bilimsel araştırmalar, hayvanların da rüya gördüklerini ortaya koymuştur.
  • Zihnimiz bedenimizin o sırada hissettiği şeyleri rüyalarda birleştirebilir.
  • Erkekler, erkekler ile ilgili daha sık rüya görür. Bir erkeğin rüyasında karşılaştığı karakterlerin yüzde 70`i erkektir. Kadınlarda bu oran yüzde 50’dir.
  • Erkekler rüyalarında daha agresif duygular yaşarlar.
  • Araştırmalar rüya görenlerin yaklaşık yüzde 25’inin rüyalarında gelecekle ilgili simgeler gördüğünü, 3/4’ünün ise geçmişle ilgili simgeler gördüğünü gösteriyor.
  • Bilimsel olarak gerçek kabul edilmese de, yapılan araştırmalarda horlayan insanların daha az sayıda ve ekseriyetle hatırlanmayan rüyalar gördüğü sonucuna varılmıştır.


Rüyalarınızı Paylaşın

Rüyalarınızı yorumlamamız için bize gönderin.
Yorumlar