Rüyada Düz Terlik Giymek Giydiğini Görmek

Admin - 2024

Rüyada Düz Terlik Giymek Giydiğini Görmek bonkör bir yöneticiye, uzun ömre, kısa sürede alınacak memnun edici havadis öğrenmeye, karlı girişim gerçekleştireceğine, düşkünlükten feraha çıkmaya, rahatlamaya, temiz paraya, mutlu olmaya, aşk hayatının yolunda olduğuna, kısa sürede alınacak hayırlı haber almaya yorulur. Başka görüşlere göre de iyi hali kaybetmeye, cahil bir kimseye, korkulanın gerçekleşmesine, maddi zarara yorulmaktadır. Farklı düşünen rüya uzmanları şöyle dediler ki: Bu rüya sıkıntılara göğüs gererek ulaştığı toplu paraya, cefa çekerek istediği daha iyi kazanca, zorlukları aşarak ümit ettiği kazanca, uzun süren çabaların sonunda hayalini kurduğu rahatlığa işarettir.

Rüya Tabirleri ile alakalı Temel Noktalar

  • İleri derecede psikolojik sorunları olan insanlar haricinde her birey rüya görür. Şayet rüya göremediğini söyleyenlerdenseniz, aslında rüyalarınızı unutuyorsunuzdur.
  • Zihnimiz hiç yoktan yüzler ortaya çıkaramaz. Rüyalarda karşılaşılan simalar yaşamımızda gördüğümüz ama kime ait olduğunu bilmediğimiz simalardır. Her birimiz ömrümüz boyunca onbinlerce sima gördüğümüz için, uykumuzda da limitsiz görme yeteneğine sahibiz.
  • Gözleri gören kimselerin 1/8’i rüyalarını siyah-beyaz görür, 7/8’i ise tüm renklerin seçilebilir olduğu şekilde görürler. 1915 ile 1950 yılları arasında yapılan araştırmaya dayanarak rüyaların büyük çoğunluğu renksiz görülüyordu. Fakat sonuçlar ilerleyen yıllarda ciddi oranda değişime uğradı. Bugün 25 yaşın altındaki insanların yalnız küçük bir yüzdesi rüyalarını renksiz. Son araştırmalar bahsi geçen değişikliğin nedenini siyah-beyaz filmden tam renkli elektronik cihazlara olan ilgiye bağlıyor.
  • Belirgin bir olay barındıran rüya, genellikle direkt olarak o olayla ilgili olmayabilir. Rüyalar sembolik bir dille konuşur.
  • Rüyalarda sıklıkla yaşanılan duygulardan biri korkudur. Olumsuz duygular pozitif duygulardan baskındır.
  • Yaklaşık olarak gece boyunca iki saate yakın rüya görürüz.
  • REM, uykunun standart bir evresidir. REM uykusu yetişkinlerde tüm uykunun yaklaşık ¼’ünü kapsar. REM uykusu bir nevi felç halidir. oynatılamaz.
  • Erkekler, erkekler ile ilgili daha fazla rüya görür. Bir erkeğin rüyalarında karşılaştığı karakterlerin yüzde 70`i hemcinsleridir. Kadında bu oran eşittir.
  • Kesin bulgular ile kanıtlanamasa da, gerçekleştirilen araştırmalarda horlayan insanların az ve genellikle hatırlanmayan rüyalar gördüğü sonucuna varılmıştır.


Rüyalarınızı Paylaşın

Rüyalarınızı yorumlamamız için bize gönderin.
Yorumlar