Rüyada Çiçekli Terlik Giymek Giydiğini Görmek

Admin - 2023

Rüyada Çiçekli Terlik Giymek Giydiğini Görmek güvenli kalmaya, iyi kısmete, şöhrete ermeye, istenilen bir ilişkiye, verimli işler yapacağına, sevecen kadına, kısa sürede duyulacak iyi havadise, ticari getirisi yüksek yatırımlar yapacağına, refah dolu günlere, sözüne bağlı kalacağına yorulur. Bir diğer yoruma göre de fakirliğe, maddi zorluğa, sırların açığa çıkmasına, sırların açığa dökülmesine delalettir. Bazı rüya tabircileri şöyle yorumlarlar ki: Bu rüya sıkıntı sonrasında kavuştuğu paraya, zahmetle hayalini kurduğu rahatlığa, sıkıntıya düşerek gözlediği rahatlığa, zorlukla ulaştığı büyük güce yorulur.

Düşler ile ilintili Kısa Vurgular

  • Gözümüzü açtıktan beş dakika sonra rüyamızın yüzde 50’sini hatırlamamaya başlarız.
  • Zihnimiz kendiliğinden yüzler yaratamaz. Uykuda görülen yüzler hayatımızda karşılaştığımız fakat kime ait olduğunu bilmediğimiz suratlardır. Hepimiz yaşamımız boyunca çok sayıda sima gördüğümüzden, uykumuzda da sınırsız sima becerisine sahibiz.
  • Gözleri gören kimselerin 1/8’i rüyalarını siyah-beyaz görür, 7/8’i ise renkli görürler. Eski bir araştırmaya göre rüyaların önemli bir yüzdesi renksiz görülüyordu. Fakat sonuçlar 1960`lı yıllardan itibaren değişmeye başladı. Bugün 25 yaşın altındaki kimselerin yalnız yüzde 4.4`ü rüyalarını renksiz. Güncel bahsi geçen değişikliğin nedenini siyah-beyaz televizyondan renkli görüntüye olan ilgiye ilişkilendiriyor.
  • Belirgin herhangi bir olay içeren rüya, genellikle doğrudan o olayla alakalı değildir. Rüyalar simgesel mesajlar verir.
  • Hayvanlar üzerinde gerçekleştirilen bilimsel araştırmalar, hayvanların da rüya görebildiklerini ortaya koymuştur.
  • Hızlı Göz Hareketi, uykunun 4 evresinden biridir. REM uykusu yetişkinlerde tüm uykunun bir gecede 90-120 dakikasını kapsar. REM uykusu kısmı felç durumudur. oynatılamaz.
  • Erkekler rüyalarındakadınlardan daha gerilimli duygular yaşarlar.
  • Yapılan araştırmalar insanların ortalama %25’inin rüyalarında gelecekle ilgili simgeler gördüğünü, yüzde 75`ininse geçmişle ilgili simgeler gördüğünü gösteriyor.
  • Bilimsel olarak gerçek kabul edilmese de, yapılan araştırmalarda horlayan insanların kısa ve ekseriyetle hatırlanmayan rüyalar gördüğü sonucuna varılmıştır.


Rüyalarınızı Paylaşın

Rüyalarınızı yorumlamamız için bize gönderin.
Yorumlar