Rüyada Boğaz Kesmek Kestiğini Görmek

Admin - 2023

Rüyada Boğaz Kesmek Kestiğini Görmek iyi sağlığını muhafaza etmeye, iyi günlere, verdiği söze bağlı kalacağına, kazanılan nimete, mutluluğa, aşk hayatında muvaffakiyete, önemli kuvvete, sevdikleriyle mutlu olmaya, hayallerin gerçekleşeceğine, kazançlı atılımlar gerçekleştireceğine yorulur. Olumsuz anlamda cahil bir amire, kedere düşmeye, maddi kayba, sırların meydana çıkmasına yorulur. Farklı düşünen rüya uzmanları derler ki: Bu rüya kaybettikten sonra ümit ettiği mevkiye, uzun bir bekleyişin sonunda umduğu ganimete, umudunu yitirdikten sonra kazandığı temiz rızka, uzun bir bekleyişin sonunda özlediği paraya işarettir.

Düşler ile İlgili Öz Noktalar

  • Görme engeli olmayan kimselerin yüzde 12`si rüyalarını siyah-beyaz görür, yüzde 88’i ise tüm renklerin seçilebilir olduğu şekilde görürler. Eski bir bilimsel araştırmaya göre rüyaların önemli bir yüzdesi siyah-beyaz görülüyordu. Ancak sonuçlar ilerleyen yıllarda ciddi oranda değişime uğradı. Bugün 25 yaşın altındaki kimselerin yalnız yüzde 4.4`ü rüyalarını siyah beyaz görüyor. Son araştırmalar bahsi geçen değişimin nedenini siyah-beyaz filmden tam renkli elektronik cihazlara geçmemize bağlıyor.
  • Hayvanlar üzerinde sürdürülen bilimsel araştırmalar, hayvanların da insanlar gibi uykularında rüya görebildiklerini kanıtlamıştır.
  • Erkekler, erkekler hakkında daha fazla rüya görür. Bir erkeğin rüyasında gördüğü karakterlerin yüzde 70`i erkektir. Kadında bu oran eşittir.
  • Erkekler rüyalarında daha kavgacı duygular tecrübe ederler.
  • Bilimsel araştırmalar insanların ortalama 1/4’ünün rüyalarında geleceğe ilişkin veriler taşıyan imgeler gördüğünü, 3/4’ünün ise geçmişle ilgili simgeler gördüğünü gösteriyor.
  • Kesin bulgular ile kanıtlanamasa da, yapılan araştırmalarda horlayan insanların az ve ekseriyetle hatırlanmayan rüyalar gördüğü tespit edilmiştir.


Rüyalarınızı Paylaşın

Rüyalarınızı yorumlamamız için bize gönderin.
Yorumlar