Rüyada Birini Beklemek Beklediğini Görmek

Admin - 2023

Rüyada Birini Beklemek Beklediğini Görmek mutlu olmaya, yüksek ticari kazançlara, samimi bir akrabaya, iyi işler yapacağına, arkadaşlarıyla eğlenmeye, isteklerin yerine geleceğine, maddi zorluklardan iyi duruma geçmeye, sosyal yaşamda başarıya, aydınlık günlere, akrabalarla gülmeye işaret eder. Aynı zamanda çözümü zor bir sıkıntıyla karşılaşılacağına, ticari sorunlara, karışık bir olayla karşılaşılacağına, sıkıntılı yaşantıya delalet eder. Farklı bir açıdan bakan rüya uzmanları : Bu rüya zorlukları aşarak istediği daha iyi kazanca, zorluklarla mücadele ederek umduğu başarıya, ümitsizlikten sonra hasret duyduğu temiz kazanca, zahmetlerinin meyvesini alarak ulaştığı az olan kazancının artacağına yorulur.

Rüya Tabirleri ile İlgili Temel Noktalar

  • Uyandıktan 5 dakika sonra gördüklerimizin yüzde 50’sini hatırlamamaya başlarız.
  • Beynimiz hiç yoktan simalar oluşturamaz. Uykuda görülen simalar yaşamımızda karşılaştığımız ancak hatırlamadığımız suratlardır. Her birimiz yaşamımız sırasında onbinlerce surat gördüğümüz için, uykumuzda da sınırsız surat becerisine sahibiz.
  • Görme engeli olmayan insanların 1/8’i rüyalarını renksiz görür, yüzde 88’i ise tüm renklerin seçilebilir olduğu şekilde görürler. 1915 ile 1950 yılları arasında yapılan araştırmaya dayanarak rüyaların önemli bir yüzdesi renksiz görülüyordu. Ancak sonuçlar 1960`lı yıllardan itibaren ciddi oranda değişime uğradı. Bugün 25 yaşın altındaki insanların yalnız yüzde 4.4`ü rüyalarını siyah beyaz görüyor. Son araştırmalar bahsi geçen değişikliğin nedenini siyah-beyaz televizyondan renkli elektronik cihazlara geçmemize bağlıyor.
  • Belirgin bir nesne görülen rüya, ekseriyetle direkt olarak o nesneyle alakalı olmayabilir. Rüyalar sembolik bir dille konuşur.
  • Yaklaşık bir gecede iki saate yakın süreyle rüya görürüz.
  • Denek hayvanları kullanılarak yapılan bilimsel araştırmalar, hayvanların da rüya görebildiklerini ortaya koymuştur.
  • Zihnimiz bedenimizin o sırada hissettiği olguları rüyalarımızla karıştırabilir.
  • Erkekler, erkekler hakkında daha sıklıkla rüya görür. Bir erkeğin rüyalarında karşılaştığı karakterlerin büyük çoğunluğu erkektir. Kadında bu oran eşittir.
  • Bilimsel olarak kanıtlanamasa da, yapılan araştırmalarda horlayan insanların daha kısa ve ekseriyetle hatırlanmayan rüyalar gördüğü sonucuna varılmıştır.


Rüyalarınızı Paylaşın

Rüyalarınızı yorumlamamız için bize gönderin.
Yorumlar