Rüyada Belgesel İzlemek İzlediğini Görmek

Admin - 2023

Rüyada Belgesel İzlemek İzlediğini Görmek sorunlardan uzak bir hayat sürdüreceğine, sevinmeye, mutlu olmaya, rızkın temiz olmasına, mutlu olmaya, mülke gelecek berekete, sevdikleriyle birlikte gülmeye, yüksek mertebeye geleceğine, özlemi duyulan bir ilişkiye, ilişkisinin yolunda olduğuna delalettir. Bunlarla birlikte fenalık görmeye, üzülmeye, sıkıntıdan sıyrılamamaya, sevimsiz bir hale gelmeye yorulur. Kimi yorumcular şöyle tabir ederler ki: Bu rüya umudunu yitirdikten sonra hasret duyduğu rahatlığa, başarısızlıktan sonra özlediği sevince, bir kişiden yardım isteyerek ulaştığı daha çok kazanca, zorluklara göğüs gererek elde ettiği kazanca yorulur.

Görülen Rüyalar ile bağlantılı Öz Vurgular

  • Uyandıktan 10 dk. geçince %90’ını unutmuş oluruz.
  • Beynimiz kendiliğinden yüzler yaratamaz. Uykuda gördüğümüz yüzler hayatımızda yüz yüze geldiğimiz ama anımsamadığımız suratlardır. Hepimiz ömrümüz boyunca çok sayıda yüz gördüğümüzden, rüyalarımızda da limitsiz yüz yeteneğine sahibiz.
  • Kör olmayan kimselerin yüzde 12`si rüyalarını renksiz görür, 7/8’i ise renkli görürler. 1915 ile 1950 yılları arasında yapılan araştırmaya göre rüyaların önemli bir yüzdesi renksiz görülüyordu. Fakat sonuçlar ilerleyen yıllarda ciddi oranda değişime uğradı. Günümüzde yirmi beş yaşına gelmemiş insanların yalnız küçük bir yüzdesi rüyalarını renksiz. Son araştırmalar bahsi geçen değişikliğin nedenini siyah-beyaz televizyondan tam renkli elektronik cihazlara olan ilgiye ilişkilendiriyor.
  • Belirli bir olay içeren rüya, genellikle direkt olarak o olayla alakalı değildir. Rüyalar sembolik mesajlar verir.
  • Ortalama her gece iki saate yakın süreyle rüya görülür.
  • Hızlı Göz Hareketi, uykunun 4 evresinden biridir. REM uykusu yetişkinlerde tüm uykunun bir gecede 90-120 dakikasını kapsar. REM uykusu yarı felç durumudur. hareket edemez.
  • Zihnimiz bedenimizin o sırada duyduğu şeyleri rüyalarımızla birleştirebilir.
  • Erkekler rüyalarındakadınlardan daha kavgacı duygular tecrübe ederler.
  • Kesin bulgular ile kanıtlanamasa da, yapılan araştırmalarda horlayanların daha az sayıda ve ekseriyetle hatırlanmayan rüyalar gördüğü tespit edilmiştir.


Rüyalarınızı Paylaşın

Rüyalarınızı yorumlamamız için bize gönderin.
Yorumlar