Rüyada Başkasıyla Aldatmak Aldattığını Görmek

Admin - 2024

Rüyada Başkasıyla Aldatmak Aldattığını Görmek becerili bir kimseye, bol kazanca, paranın bereketli olmasına, ticari kazancı yüksek iş gerçekleştireceğine, dostlarla birlikte mutlu olmaya, sağlıklı bir ömre, kazanca gelecek berekete, aşk hayatının iyi gittiğine, bir kaç hafta içinde öğrenilecek hayırlı haber duymaya, hoşgörülü adama yorulmaktadır. Olumsuz yorum olarak düşmanlığını gizleyen akrabaya, hilekar düşmana, sağlığın kötüleşeceğine, sıkıntıya yorulur. Rüyaya daha olumlu bir pencereden bakan çağdaş ulemalar şöyle yorumlarlar ki: Bu rüya meşakkatle birlikte hak ettiği mevkiye, sıkıntılara göğüs gererek kavuştuğu saygınlığa, zorluklara göğüs gererek özlediği paraya, cefa çektikten sonra istediği paraya işarettir.

Görülen Rüyalar ile bağlantılı Kısa Noktalar

 • Uyandıktan 5 dakika sonra rüyamızın yüzde 50’sini unuturuz.
 • Kaza yüzünden görme yeteneğini yitirenler görsel rüyalar görebilir. Doğuştan görme engelli kimseler resimli rüya göremez; lakin yakın seviyede ses ve duyguları hisseder.
 • İleri derecede psikolojik problemleri olan insanlar haricinde her birey rüya görür. Eğer rüya göremediğini söyleyenlerdenseniz, işin aslı rüyalarınızı anımsayamıyorsunuzdur.
 • Beynimiz hiç yoktan simalar yaratamaz. Rüyalarda görülen suratlar hayatımızda gördüğümüz fakat kime ait olduğunu bilmediğimiz yüzlerdir. Hepimiz hayatımız sırasında çok sayıda yüz gördüğümüz için, rüyalarımızda da sınırsız surat becerisine sahibiz.
 • Görme engeli olmayan insanların yüzde 12`si rüyalarını siyah-beyaz görür, geri kalanlarsa tüm renklerin seçilebilir olduğu şekilde görürler. Eski bir bilimsel araştırmaya göre rüyaların önemli bir yüzdesi siyah-beyaz görülüyordu. Ancak sonuçlar ilerleyen yıllarda ciddi oranda değişime uğradı. Günümüzde 25 yaşın altındaki insanların sadece yüzde 4.4`ü rüyalarını renksiz. Son araştırmalar bahsi geçen değişikliğin nedenini siyah-beyaz sinemadan tam renkli görüntüye geçmemize bağlıyor.
 • Belirgin bir olay içeren rüya, ekseriyetle doğrudan o olayla ilgili değildir. Rüyalar sembolik mesajlar verir.
 • Rüyalarda en çok yaşanılan duygulardan biri kuşkudur. Olumsuz hisler olumlu hislerden daha sık görülür.
 • Ortalama olarak gecede bir iki saat civarı süreyle rüya görürüz.
 • Hızlı Göz Hareketi, uykunun en derin olduğu evredir. REM uykusu ergen insanlarda uykuda geçen zamanın yüzde 20-25`ini kapsar. REM uykusu bir nevi felç durumudur. oynatılamaz.
 • Erkekler rüyalarındakadınlardan daha gerilimli hisler tecrübe ederler.
 • Bilimsel araştırmalar insanların ortalama 1/4’ünün rüyalarında gelecekle ilgili simgeler gördüğünü, 3/4’ünün ise geçmişle ilgili simgeler gördüğünü gösteriyor.


Rüyalarınızı Paylaşın

Rüyalarınızı yorumlamamız için bize gönderin.
Yorumlar