Rüyada Alabalık Balık Tutmak Tuttuğunu Görmek

Admin - 2023

Rüyada Alabalık (Balık) Tutmak Tuttuğunu Görmek verimli işler yapacağına, sıkıntı çekmeden elde edilen ganimete, yüksek gelire, rızkın verimli olmasına, istenilen bir ilişkiye, kolay elde edilen paraya, sözlerin tutulacağına, görgülü insana, iyi günlere, kazanılan nimete işaret eder. Olumsuz anlamda sıkıntıya, sıkıntı verici bir olayla yüzleşileceğine, sıkıntı verici bir olayla yüzyüze gelineceğine, korkuya yorulmaktadır. Farklı düşünen çağdaş ulemalar : Bu rüya meşakkatle gözlediği paraya, sıkıntıları aşarak kazandığı itibarlı mertebeye, cefa ile birlikte ümit ettiği mevkiye, cefa ile birlikte hak edilen temiz rızka işaret eder.

Rüya Yorumları ile ilintili Temel Noktalar

  • Zihnimiz sıfırdan simalar yaratamaz. Rüyalarda karşılaşılan suratlar hayatımızda gördüğümüz fakat kime ait olduğunu bilmediğimiz simalardır. Hepimiz yaşantımız sırasında onbinlerce yüz gördüğümüzden, rüyalarımızda da sınırsız surat yetisine sahibiz.
  • Belirgin bir nesne barındıran rüya, genellikle direkt olarak o nesneyle alakalı olmayabilir. Rüyalar sembolik bir dille konuşur.
  • Ortalama her gece birkaç saat rüya görürüz.
  • Hayvanlar kullanılarak yapılan bilimsel araştırmalar, hayvanların da tıpkı insanlar gibi uykularında rüya görebildiklerini kanıtlamıştır.
  • REM, uykunun 4 evresinden biridir. REM uykusu yetişkinlerde tüm uykunun bir gecede 90-120 dakikasını kapsar. REM uykusu yarı felç halidir. Vücut kımıldatılamaz.
  • Erkekler, erkekler ile ilgili daha sıklıkla rüya görür. Bir erkeğin rüyalarında gördüğü karakterlerin büyük çoğunluğu hemcinsleridir. Kadınlarda bu oran yüzde 50’dir.
  • Yapılan araştırmalar insanların yaklaşık yüzde 25’inin rüyalarında geleceğe ilişkin veriler taşıyan imgeler gördüğünü, yüzde 75`ininse `déjà vu` yaşadığını gösteriyor.


Rüyalarınızı Paylaşın

Rüyalarınızı yorumlamamız için bize gönderin.
Yorumlar